Вітаю Вас, Гість
Головна » Файли » Інформатика

Конспект уроку інформатики 5 клас
27.11.2013, 16:28

5 клас

Тема:Робочий стіл. Об’єкти робочого столу.

Мета: Вивчити об’єкти робочого столу. Навчити: переміщати об’єкти на робочому столі; змінювати фон робочого столу та тему. Навчити правильно користуватися кнопками миші. Розвити навички роботи з робочим столом та його об’єктами та навички роботи з мишею. Виховати дбайливе ставлення до пристроїв комп’ютера.

 

ХІД УРОКУ

І. Організація класу.

Розмістити учнів по своїм робочим місцям та заспокоїти їх.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

1.     Що називають об’єктом?

2.     Як називаються ознаки об’єкту якими вони відрізняються?

3.     Які ви знаєте властивості об’єктів?

4.     Якого значення може набувати така властивість, як колір, форма?

5.     З об’єктами пов’язане поняття середовища, що це?

6.     Скажіть, що означає таке поняття, як класифікація?

7.     Класифікуйте об’єкти на столі вчителя?

8.     Визначте властивість та значення властивості за якими об’єднали об’єкти на малюнках. (демонстрація малюнків з групами об’єктів).

ІІІ. Новий матеріал.

На сьогоднішньому уроці ми з вами повинні згадати перш за все які дії необхідно провести для того щоб комп’ютер почав працювати.

Виступ учня (Бойко Олександр).

Скажіть будь-ласка що з’явилося на екрані після завантаження комп’ютера?

На робочому столі комп’ютера як і на столі інженера, швачки, кухаря розміщуються об’єкти які допомагають нам працювати з комп’ютером.

Отож тема нашого уроку «Робочий стіл та його об’єкти».

Давайте згадаємо які ще види значків присутні на робочому столі і яке їх призначення? (папки, документи, ярлики).

Об’єкти робочого столу подані у вигляді значків (піктограм) які мають свої назви та призначення. Значки робочого столу добираються спеціально таким чином, щоб легко можна було зрозуміти для чого призначений об’єкт який він зображає. Наприклад «Кошик» служить для збереження інших об’єктів, які вже не потрібні.

У нижній частині робочого столу, як правило, розташована «Панель завдань». Вона постійно відображається під час роботи, на ній розташовані корисні для користувача кнопки.

Особливим значком роочого столу є значок , що знаходится у лівій частині панелі завдань. Це так звана кнопка «Пуск». Вона надає доступ до головного меню а також дозволяє правельно завершити роботу комп’ютера.

З об’єктами, що розміщені на робочому столі можна виконувати різні дії: виділення, переміщення, видалення. Робити це можна за допомогою миші. Про основні способи керування зараз нам розповість Волков Вадим.

Необхідно завжди пам’ятати, що коли ми проводимо дії із об’єктами робочого столу то ці дії стосуються саме значків а не тексту який під ними написатий. Тому наводити покажчик миші необхідно саме на значки.

Приступимо до практичних завдань. Розкрийте підручник на сторінці 69 та виконайте вправу 2.

Давайте поглянемо на фон робочого столу, його ми можемо підлаштувати під свій смак, попробуємо це зробити. Натисніть праву кнопку миші на робочому столі де немає ніяких об’єктів та клацнемо на пункті «Персоналізація». Відкриється вікно в якому в нижній частині є рядок «Фон робочого столу», клацнемо на ньому лівою кнопкою миші. Виберіть зображення яке вам сподобалося, клацніть один раз лівою кнопкою на ньому та клацніть на кнопці «Сохранить изменения».

Працюємо в парах.

Відкрийте сторінку 70 підручника та виконайте завдання 2 та 4

IV. Повторення.

Отже ми звами згадали як правельно вмикати комп’ютер.

Давайте тепер згадаємо як необхідно правельно завершити роботу комп’ютера.

Сьогодні ми познайомилися з робочим столом та його об’єктами, навчилися працювати з ними: переміщати, виділяти об’єкти. Дізналися, що в нижній частині робочого столу розташована панель завдань та кнопка «Пуск». Вивчили способи керування об’єктами за допомогою миші.

V. Домашнє завдання.

Опрацювати параграф 8 та розгадайте головоломку на сторінці 71.
Категорія: Інформатика | Додав: informatik
Переглядів: 671 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]