Вітаю Вас, Гість
Головна » 2020 » Лютий » 25 » Кращої, ніж рідна, мови не буває
13:41
Кращої, ніж рідна, мови не буває

         

З нагоди цього чудового свята у Миропільському НВК весь учнівський та вчительський колективи з  самого ранку поспішили  на святкову лінійку. Тут звучали теплі слова про нашу чудову мову.

Колискова, мелодійна, дзвінкоголоса, дивна, радісна, співуча, лагідна, жива, казкова,  чарівна, шовкова, найдорожча, добра, власна, мудра, сонячна, прекрасна, солов’їна, барвінкова, українська моя мова.

         Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято досить молоде. Воно було запроваджено у листопаді 1999 року згідно тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності Мова — це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кілька тисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу.

           За весь час свого існування українська мова зазнавала злети і падіння. Сьогодні, згідно Статті 10 Конституції України «Державною мовою в Україні є українська мова. Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України». Наша мова є рідною майже для 50 мільйонів чоловік. Українською мовою розмовляли наші діди та прадіди, а матері та бабусі співали колискові! Народ наш сміявся і плакав рідною мовою.

         Друзі!  Шануйте і любіть рідну мову, піклуйтеся про неї, захищайте, бо й  сьогодні вона  потребує вашого захисту, розкривайте для себе її велич й могутню силу. Збережіть її в усій чудовій красі для себе й наступних поколінь!

       «Красо моя! В тобі і мудрість віків, і пам'ять тисячоліть, і зойк матерів у лиху годину, і переможний гук лицарів у днину побідню, і пісня серця дівочого в коханні своїм, і крик новонародженого...» (Сергій Плачинда)

     

Переглядів: 31 | Додав: informatik | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]