Вітаю Вас, Гість
Головна » 2015 » Лютий » 13 » Зустріч з воїном афганцем
13:57
Зустріч з воїном афганцем

Чужого болю не буває

Хай буде все, що має бути:
                            І тихі радощі життя,
                              І слів чужих важке каміння...
                              Мені не треба співчуття.
                              Мені потрібне розуміння…

Війна –  болісне, страшне, холодне, безглузде та цілком абсурдне слово…Війна несе за собою безліч тяжких втрат, душевні переживання, вона фарбує білими кольорами голови матерів та  жінок, залишає за собою ріки душевних ран та тяжких спогадів. Ми вже давно вступили у третє тисячоліття, час, здавалося б, розумних, адекватних та навчених історією людей… Але чомусь історія чорної воєнної крові  видається безкінечною.

Наші діди та прадіди наївно тішили себе думкою, що Друга Світова війна – остання. Ніхто з них не хотів (та й не думав), що  їх синів та онуків знову називатимуть ветеранами. 

Афганістан… Він став синонімом людського лиха, справжнього пекла. Війна з добровольчою місією наших юнаків у цій країні розтягнулася на моторошні 10 років. Тому всі прийдешні покоління  просто повинні пам’ятати всі сторінки історії і виносити з них відповідні уроки.

У Миропільському  НВК не забувають про своїх односельчан, своїх земляків, своїх співвітчизників, які відважно допомагали та допомагають людям, віддавали та віддають  своє життя за мир і спокій на нашій «дикій планеті». Так, у стінах нашого закладу  пройшов День вшанування учасників бойових дій на території інших держав -  день пам’яті про сумнозвісні події війни в  Афганістані та в інших країнах, вшанування усіх воїнів-інтернаціоналістів. Діти читали вірші, говорили про події тих безчуйних  років, розповідали про земляків Сумщини, гостро приділяючи увагу тим героям Краснопільщини, які не повернулися додому живими, віддавши своє життя кращому майбутньому. Ведучі заходу Коршикова Катерина  та Тарасюк Олена урочисто і схвильовано вели його від пісні «Белый вальс, афганский вальс», яка супроводжувалась відео, присвяченому 26-ій річниці виводу радянських військ з Афганістану, до живого спілкування з учасником афганської війни, членом правління Української спілки ветеранів Афганістану, уродженцем села Миропілля,  Клименком Сергієм Олександровичем, якого ми вже не вперше з честю  запросили на зустріч. Мужній воїн-афганець  вніс у програму теплу  та  хорошу ноту. Сергій Олександрович  ділився своїми спогадами, говорив чесно та відверто, але, в той же час так, щоб не поранити тими згадками дитячі душі. У залі панувала  промовиста тиша, яка свідчила про те, що кожне слово гостя відгукнулося розумінням і небайдужістю у молодих  серцях.

«В селі ховали воїна – солдата, у мирному  вкраїнському селі…» - ці слова вірша із вуст п’ятнадцятирічного юнака Злуніцина Олександра звучали як заклик до зупинення війн на планеті, що віддзеркалювався у вологих очах присутніх. Завершальним акордом пролунали віршовані рядки:

«...И тихо в эфире сказал командир:

«Бойцы! Будем жить! Ведь мы на границе…»,

які вийшли з найглибшого куточка душі дівчинки Іванової Насті, що знає про війну не з книжок чи з чужих вуст, а бачила цей жах на землях Луганщини рідної Батьківщини.

У зв’язку з останніми подіями, сподіваймося, що дата 15 лютого стане не лише днем виведення  наших військ із Афганістану, а і символічною датою початку «нового миру» на українській землі. Чомусь приходять на думку слова Ліни Костенко: « … Україна – це ексклюзив. По ній пройшли всі катки історії. На ній відпрацьовані всі види випробувань. Вона загартована найвищим гартом. В умовах сучасного світу їй немає ціни». Тож нехай всі види випробувань, які пройшли українці, залишаться у далекому минулому, а мужність, чесність та героїзм наших земляків залягають глибоким та міцним фундаментом для нових цеглинок вільної і справедливої країни!

Наприкінці хочеться всім-всім  побажати щастя, миру, душевного спокою, злагоди, добробуту, оптимізму та впевненості у завтрашньому дні!

Н. Міщенко, педагог-організатор  Миропільського НВК

 

Переглядів: 230 | Додав: informatik | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]